Najczęściej zadawane pytania

Prawdopodobnie już wcześniej odpowiedzieliśmy na pytanie podobne do Twojego. Sprawdź poniższą listę i przekonaj się sam. Jeżeli jednak go tu nie znajdziesz, napisz do nas lub zadzwoń.

Dla gości

Dla właścicieli

Ceny, opłaty
1. Ile wynosi opłata rezerwacyjna?

Opłata rezerwacyjna to 30% ceny za cały pobyt w przypadku wybrania oferty elastycznej lub 100% ceny za cały pobyt w przypadku wybrania oferty bezzwrotnej. Możesz ją zrealizować na kilka sposobów:

 • jeżeli rezerwujesz apartament przez naszą stronę, to kartą kredytową, płatniczą, przelewem online lub tradycyjnym;
 • jeżeli rezerwujesz mailowo lub telefonicznie, to przelewem w ciągu 4 dni roboczych;
 • jeśli rezerwujesz osobiście, w naszym biurze, to kartą lub gotówką na miejscu lub przelewem w ciągu 4 dni roboczych.

* Oferta elastyczna może być nie dostępna w wybranych terminach.

 

2. Czy cena na stronie www dotyczy apartamentu czy jednej osoby?

Cena na stronie to cena za cały apartament – niezależnie od tego czy przyjedziesz sam czy ze znajomymi. Ilu ich może być – tego dowiesz się z opisu apartamentu.

3. Czy na miejscu czekają na mnie jakieś dodatkowe dopłaty?

2 złote opłaty klimatycznej - na to nie mamy wpływu. Poza tym zapłacisz tylko kwotę podaną przy rezerwacji (pomniejszoną o wpłaconą wcześniej opłatę rezerwacyjną). Pamiętaj też o kaucji na pokrycie ewentualnych szkód, którą zwracamy po wymeldowaniu.

4. Ile wynosi kaucja?

Wysokość kaucji zależy od apartamentu i waha się między 300 a 500 zł – konkretną kwotę znajdziesz zawsze na stronie apartamentu, który Cię zainteresował. Możesz ją zapłacić gotówką lub kartą – zabezpieczamy stosowną kwotę na Twoim rachunku.

Rezerwacja apartamentu
1. Jak zarezerwować apartament?

Wyszukaj interesujący Cię apartament. Już znalazłeś? Sprawdź jego dostępność w interesującym Cię okresie, a potem kliknij niebieski przycisk ZAREZERWUJ ONLINE i wprowadź swoje dane lub zadzwoń/ napisz e-mail do nas. To wszystko!

2. Czy dostanę potwierdzenie dokonanej rezerwacji?

Tak, na maila podanego przy rezerwacji. Jeżeli nie dojdzie w ciągu 48 h, to sprawdź SPAM – może trafił tam przypadkiem. Jeżeli tam również go nie będzie, zadzwoń lub napisz do nas.

3. Jak zapłacić za pobyt?

Gotówką lub kartą na miejscu. Możesz też od razu zapłacić za cały pobyt przy rezerwacji: przelewem, kartą kredytową lub płatniczą online w systemie rezerwacyjnym.

Zmiana terminu, anulowanie
1. Czy mogę anulować rezerwację?

Jak najbardziej, do miesiąca przed planowanym pobytem możesz bezpłatnie odwołać rezerwację. Jeśli zdecydujesz się zmienić plany z mniejszym wyprzedzeniem, to musisz liczyć się z utratą opłaty rezerwacyjnej lub jej części, jeśli wynajmiemy Twój apartament innej osobie.

2. Czy mogę zmienić termin pobytu?

Zrobimy co w naszej mocy, ale wszystko zależy od dostępności apartamentu. Napisz do nas lub zadzwoń.

Zameldowanie, wymeldowanie
1. Czy przed przyjazdem powinienem poinformować o godzinie przyjazdu?

Tak. Witamy i oprowadzamy każdego gościa po apartamencie, dlatego to dla nas bardzo ważne, by wiedzieć, kiedy się zjawisz. Poinformuj nas o swoim przybyciu z wyprzedzeniem. Jeśli pojawi się jakaś zmiana lub opóźnienie wcześniej ustalonej daty i godziny, również przekaż nam takie informacje. 

2. Ile trwa doba hotelowa?

Zaczyna się o godzinie 16:00, a kończy o godzinie 10:00.

3. Czy można zameldować się wcześniej niż o 16:00?

Tak, do tego bezpłatnie, o ile apartament będzie wcześniej gotowy. To z kolei zależy od tego, czy bezpośrednio wcześniej ktoś z niego korzystał. Potrzebujemy trochę czasu, by go dla Ciebie przygotować. Jeśli planujesz wcześniejszy przyjazd, skontaktuj się z nami i upewnij, czy będzie to możliwe.

4. Do której godziny maksymalnie można się zameldować?

Do 22:00 czekamy na Ciebie nieodpłatnie. Przy zameldowaniu między 22:00 a 6:00 pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 50 zł.

Pamiętaj jednak: jeśli chcesz przybyć w tych godzinach, poinformuj nas o tym wcześniej.

5. Czy można się wymeldować przed 10:00?

Jeżeli między 7:00 a 10:00 – oczywiście. Jeżeli przed 7:00, pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 50 zł.

Pamiętaj jednak: jeśli chcesz się wymeldować w tych godzinach, poinformuj nas o tym wcześniej.

6. Czy można się wymeldować po 10:00?

Tak, jeżeli bezpośrednio po Twoim pobycie nie będzie kolejnych gości. Wymeldowanie w godzinach między 11 a 16 kosztuje 100 zł. Pamiętaj tylko, by skontaktować się z nam wcześniej. Sprawdzimy, czy w tym konkretnym dniu jest taka możliwość.

7. Jak zwrócić klucze? Czy trzeba wcześniej umawiać się na zwrot kluczy?

Po klucze przyjdzie osobiście opiekun apartamentu w dniu Twojego wyjazdu. Skontaktujemy się z Tobą w trakcie Twojego pobytu, aby ustalić dogodną godzinę.

Wyposażenie apartamentów
1. Czy da się załatwić dodatkowe wyposażenie dla dzieci?

Tak, wystarczy tylko, że nas o tym wcześniej poinformujesz. Oferujemy krzesełko do karmienia oraz łóżeczko. Każdy z tych sprzętów kosztuje 25 zł/noc.

2. Jakiego wyposażenia mogę spodziewać się w apartamentach Rent like home?

Każdy nasz apartament wyposażony jest w:
- wygodne łóżka
- Internet Wi-Fi
- przewodnik po apartamencie i atrakcjach w pobliżu
- pościel, ręczniki, szampon, mydło
- w pełni wyposażoną kuchnię + kawę, herbatę, olej, oliwę, przyprawy
- suszarkę, żelazko
- TV + kabel HDMI

Pozostałe wyposażenie znajdziesz w opisie konkretnych apartamentów.

3. Czy jest pościel i ręczniki?

Tak. Zawsze świeża i czysta pościel oraz ręczniki będą czekały na Ciebie na miejscu.

4. Czy w apartamencie jest wyposażona kuchnia?

Tak, w każdym apartamencie znajdziesz dobrze wyposażoną kuchnię oraz podstawowe produkty takie jak: kawa, herbata, przyprawy czy oliwa.

Wyszukiwarka
1. Szukam konkretnego typu apartamentu. Jak zawęzić wyszukiwanie?

Służą do tego filtry w wyszukiwarce. Zaznacz wybrany element i doprecyzuj tym samym, na czym Ci zależy, np. klimatyzacja, apartament przyjazny dla zwierząt, konkretne atrakcje w pobliżu. Możesz również napisać lub zadzwonić do nas. Chętnie doradzimy w doborze idealnego dla Twoich potrzeb apartamentu.

Inne
1. Czy jest minimalny okres, na jaki muszę wynająć apartament?

Standardowo nie ma, ale podczas świąt, sylwestra czy innych intensywnych okresów może się pojawić. Sprawdź każdorazowo informację na stronie konkretnego apartamentu.

 

2. Co z miejscami parkingowymi?

Zależy od apartamentu (wybierz odpowiedni filtr w wyszukiwarce, by się upewnić). Co ważne, za miejsce parkingowe nie pobieramy opłat!

3. Czy można przyjechać ze zwierzętami domowymi?

To zależy, w którym apartamencie – tę informację znajdziesz na konkretnych stronach apartamentów. Cena za pobyt pupila to 20 zł za noc. Skorzystaj z wyszukiwarki i wybierz filtr „przyjazny zwierzętom” – wyświetlisz tylko spełniające to kryterium lokale.

4. Czy mogę liczyć na rekomendacje, co warto zobaczyć lub gdzie zjeść?

Tak. Znajdziesz je w naszym Welcome Booku, który będzie na Ciebie czekał w apartamencie. Nasi pracownicy również chętnie doradzą Ci w tych kwestiach. 

5. Gdzie mogę znaleźć wirtualną wycieczkę po apartamencie?

Do niemal każdego apartamentu przygotowaliśmy wirtualny spacer. Możesz go znaleźć na stronie konkretnego apartamentu, po prawej stronie głównego zdjęcia (ikonka 3D) lub poniżej opisu przy zdjęciach.

1. Co muszę zrobić, żeby zacząć zarabiać na moim apartamencie?

Najważniejsze, to zdecydować się na obsługę Rent like home. Poza kilkoma decyzjami i podpisami, resztą zajmiemy się my:

 1. nasz pracownik obejrzy i oceni apartament – w ciągu 24 godzin stworzymy listę brakującego wyposażenia
 2. poprosimy Cię o wybór zakresu usług, które chcesz abyśmy dostarczali (na Twoje życzenie możemy ułatwić Ci życie w wielu kwestiach  patrz pytanie nr 4, 5, 6, 8, 9)
 3. w 24 godziny przygotujemy dopasowaną do Twoich wyborów umowę
 4. spotkamy się w Zakopanem, Warszawie lub w Międzyzdrojach, podpiszemy umowę, a następnie przekażesz nam apartament
  Alternatywnie możemy wysłać do Ciebie kurierem zarówno umowę, jak i protokół z przekazania apartamentu – Ty podpisujesz, a kurier dostarcza nam komplet dokumentów.

Reszta nie wymaga Twojego zaangażowania, chyba że dysponujesz czasem i chcesz zająć się przygotowaniem nieruchomości do wynajmu.

2. Od kiedy zacznę zarabiać?

Pierwszy dochód otrzymasz kilka dni po zakończeniu pierwszego miesiąca wynajmu Twojego apartamentu.

Rent like home może przygotować Twoją nieruchomość do wynajmu już w tydzień, jeśli nie wymaga zmian w stylizacji wnętrz. Zależy to tylko od sprawnego podpisania łączącej nas umowy.

3. Czy będę mógł korzystać z mojego apartamentu?

Tak, nie ograniczamy możliwości korzystania z Twojej własności. Należy tylko pamiętać o uwzględnieniu dokonanych już wcześniej rezerwacji.

Apartament będzie zawsze przygotowany na Twój przyjazd.

4. Czy muszę w jakiś sposób przygotować swój apartament do wynajmu?

Dobre przygotowanie apartamentu pod wynajem to ważny czynnik późniejszego zadowolenia gości. Dlatego Ci w tym pomożemy, a tam, gdzie będziemy mogli, to po prostu Cię wyręczymy. Nasz home stager na Twoje zamówienie może doradzić, jak małymi zmianami znacznie podnieść atrakcyjność apartamentu. Bardzo ważne jest również odpowiednie wyposażenie apartamentu. Mamy przygotowany jego standard i jeżeli czegoś będzie brakowało, to zajmiemy się jego uzupełnieniem w Twoim imieniu.

5. Co jeszcze zapewniacie poza standardowym zarządzaniem pobytami turystów?

Jak zapewne już wiesz, zajmujemy się gośćmi kompleksowo na każdym etapie pobytu – od sprzątania i obsługi rezerwacji, po odbiór kluczy przy wymeldowaniu.

Jednak dla Twojej wygody i na Twoje życzenie możemy także:

 1. przygotować apartament do wynajmu, w tym zakupić w Twoim imieniu wszystkie produkty z wymaganej listy wyposażenia podstawowego, a także zrealizować usługę aranżacji wnętrz, aby zwiększyć jego atrakcyjność w oczach gości
 2. realizować wszystkie opłaty związane z nieruchomością, to jest: czynsz, rachunki za media (prąd, TV), a nawet podatek od nieruchomości
 3. ubezpieczyć apartament, zapewniając wypłatę odszkodowania nawet na wypadek zniszczeń spowodowanych przez turystów
 4. dbać o stan techniczny Twojego apartamentu, a w razie usterek, zająć się ich naprawą

Reasumując  wystarczy przekazać nam apartament i nie musisz się nim więcej zajmować i o nic martwić.

6. Czy będę musiał sam opłacać rachunki?

Nie. Na Twoje życzenie tym także możemy się zająć.

7. Czy jeśli apartament nie jest wynajmowany, ponoszę jakieś dodatkowe opłaty?

Zdecydowanie nie. Rent like home pobiera wynagrodzenie w formie określonego procentu od opłat, jakie uiszczają goście wynajmujący Twój apartament. Jeśli zdarzy się tak, że w jakimś okresie takich opłat nie będzie (np. będziesz sam używał swojego apartamentu), nie poniesiesz z tego powodu dodatkowych kosztów.

8. Co z ewentualnymi szkodami, zniszczeniami?

Po pierwsze, zniszczenia zdarzają się niezwykle rzadko, ale w razie jakichkolwiek szkód wszystkim się zajmiemy. Pobieramy kaucję od każdego gościa na pokrycie potencjalnych strat. Jeżeli szkoda przekroczy kwotę kaucji, to wyegzekwujemy pozostałą kwotę. Ryzyko jest minimalne, a w razie nieuregulowania strat przez gościa, pokryjemy je my. Gwarantujemy to w umowie. 

9. Jaką mam pewność, że apartament nie jest wynajmowany bez mojej wiedzy?

Bardzo cenimy sobie uczciwość i transparentność we wzajemnych relacjach z gośćmi i właścicielami. Dlatego na Twoje specjalne życzenie zainstalujemy w apartamencie czujniki ruchu. Dzięki nim w wygodny sposób, w panelu właściciela online, dowiesz się, kiedy ktoś przebywał w Twoim apartamencie. W tym samym miejscu – cały czas – masz również dostęp do kalendarza rezerwacji, dzięki czemu łatwo porównasz zgodność tych danych.

10. Czy musimy się wiązać długotrwałymi umowami?

Nie. Umowy zawieramy na czas nieokreślony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

11. Jakie są formy rozliczenia?

Rozliczenia prowadzimy w cyklu miesięcznym. Na początku każdego miesiąca będziesz otrzymywał podsumowanie ukończonych pobytów oraz ewentualnych kosztów.  

Od Ciebie zależy wybór, czy Twoje przychody rozliczysz jako osoba fizyczna, czy w ramach prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

12. Chcę dowiedzieć się więcej o współpracy. Co dalej?

Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz też pobrać naszą broszurę informacyjną na dole podstrony „DLA WŁAŚCICIELI”. Nasz pracownik chętnie się z Tobą spotka, aby opowiedzieć o naszych usługach.

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij