Karnawałowe szaleństwo w Zakopanem

Karnawałowe szaleństwo w Zakopanem

Nie lubisz tańców i imprez do białego rana, ale chciałbyś miło spędzić czas w polskiej stolicy Tatr? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Sprawdź, gdzie warto zajrzeć podczas pobytu w Zakopanem!

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba

Słyszeliście kiedyś o willi Kolibie? To dom, który został zbudowany w stylu zakopiańskim. Co ciekawe, zaprojektował go sam Stanisław Witkiewicz. To miejsce, w którym możecie szczegółowo zgłębić specyfikę podhalańskiego stylu na podstawie konkretnych przykładów. Z pewnością będzie to również gratka dla fanów Witkacego. Naszym zdaniem ten pododdział Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas wizyty w Zakopanem!

Galeria Władysława Hasiora

To wyjątkowe miejsce z autorskimi pracami Hasiora. Znajdziecie tutaj między innymi kompozycje przestrzenne, rzeźby i elementy plastyczne. Prace artysty są ściśle związane z Podhalem, więc przy okazji będziesz mógł lepiej zapoznać się z kulturą góralską. Warto wiedzieć, że w galerii pojawiają się również wystawy czasowe, gdzie swoje prace prezentują artyści współcześni.

Figury Woskowe EXPO Krupówki

Podczas pobytu w Zakopanem z pewnością niejeden raz odwiedzisz Krupówki. Nie zapomnij też obejrzeć tutejszych figur woskowych – znajdziesz tu przede wszystkim postaci odzwierciedlające znanych sportowców, np. Adama Małysza, ale poza tym można też zrobić sobie zdjęcie z Papieżem Janem Pawłem II czy z ekipą z serialu „Świat według Kiepskich”. Spotkasz tutaj również Einsteina czy Roberta De Niro.

Dom do góry nogami

Wiesz, że w Zakopanem możesz znaleźć dom do góry nogami? Ta atrakcja znana jest głównie za sprawą Szymbarku, ale polska stolica Tatr również dorobiła się swojej odwróconej chatki. To ciekawa atrakcja zarówno dla starszych, jak i tych nieco młodszych. W domku można sprawdzić swoją równowagę i porobić ciekawe zdjęcia pamiątkowe. Zachęcamy Cię do odwiedzenia domku – gwarantujemy, że wywoła uśmiech na Twojej twarzy!

Śnieżny labirynt

Słyszałeś kiedyś o tej atrakcji? Warto wiedzieć, że jest to największy śnieżny labirynt na świecie! Został on wykonany z bloków o łącznej powierzchni 3000 m2. Ściany labiryntu mają ponad dwa metry wysokości, więc na żywo wygląda on naprawdę imponująco! Warto wiedzieć, że przy wyjściu z labiryntu będą czekały na ciebie inne, ciekawe atrakcje, między innymi tor saneczkowy czy śnieżny zamek. Jest na co popatrzeć!

Góralski Ślizg

Góralski Ślizg to atrakcja, którą znajdziesz w pobliżu Gubałówki. Inaczej mówiąc, to po prostu ośmiotorowa, ogromna zjeżdżalnia. Można na niej organizować wyścigi w zjeżdżaniu całymi rodzinami. Wielka zjeżdżalnia z pewnością przypadnie do gustu również najmłodszym, dlatego jeśli wybierasz się do Zakopanego razem z dziećmi, musisz koniecznie odwiedzić to miejsce.

W styczniu w stolicy polskich Tatr nie brakuje turystów, dlatego warto wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe. Sprawdź nasze apartamenty na stronie internetowej!

 
wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij