Willowe Międzyzdroje - jesienny spacerek

Willowe Międzyzdroje - jesienny spacerek

I stało się, mamy jesień! Czasami złotą, słoneczną oraz mieniącą się w tysiącach odcieni brązu i czerwieni. Innym razem deszczową, pochmurną i melancholijną. Obie są dobrym czasem, aby wybrać się na weekend lub dłuższy pobyt… nad morze. Skorzystacie z jesiennych promieni słońca i nadbałtyckiej bryzy morskiej.

Nie polecamy kąpieli, ale długie spacery jak najbardziej 😊.

Będąc jesienią w Międzyzdrojach, oczywiście koniecznie musicie odwiedzić Woliński Park Narodowy, Park Miniatur, Muzeum Figur Woskowych i jeszcze kilka innych miejsc o których pisaliśmy już na naszym blogu. Niewiele osób jednak wie, że w Międzyzdrojach ukryte są willowe uliczki, tak piękne, niezwykłe i naprawdę warte zobaczenia nie jeden raz.

 

Wehikułem czasu do przełomu XIX i XX wieku

 

Możecie przenieść się w czasie znacznie szybciej i łatwiej niż Marty McFly z filmu „Powrót do przyszłości” przeniósł się do lat, które dopiero przed nim. W Międzyzdrojach znajduje się ok. 40 bardzo dobrze zachowanych poniemieckich willi oraz pensjonatów z przełomu XIX i XX wieku. Położone są przede wszystkim w centrum miasta. Spacerując ulicą Bohaterów Warszawy, zwolnijcie i podziwiajcie. Willa Richter, Haus Randowa Meer, Undine, Sedina, Brick am Meer ze zdobionymi wieżyczkami, efektownymi balkonami i hełmami to pamiątki po czasach początkowego rozwoju Międzyzdrojów.

Kiedy już nacieszycie oczy ulicą Bohaterów Warszawy, skąpaną w kolorowych liściach, kontynuujcie swój spacer ulicami Pomorską, Kopernika, Ludową i Zdrojową, a także Promenadą Gwiazd.

 

Antyczny flow

 

Spacerując jesienną porą, mogliście nieco zmarznąć oraz zgłodnieć. W niejednej zabytkowej willi można zjeść zarówno coś słodkiego, jak też sycącego i napić się czegoś rozgrzewającego. Na pyszną szarlotkę bądź sernik proponujemy kawiarnię Przepyszna przy ulicy Bohaterów Warszawy lub do Czarnego Kota przy ulicy Pomorskiej, gdzie zjecie zarówno znakomite naleśniki na słodko, jak też domową pomidorową. Wiele pobliskich lokali ukrytych w zabytkowych willach jesienną porą oferuje grzane wino i herbatę z mocniejszą „wkładką” 😊. Ktoś chętny?

Jesienna sceneria sprzyja odpoczynkowi, wytchnieniu i oderwaniu się od rzeczywistości. Po willowym spacerze, czas na plażkę! Zabierzcie ze sobą koc i dobre wino, natomiast po tak spędzonych chwilach w towarzystwie szumu fal, na pewno chcielibyście zasnąć w komfortowych warunkach, może nawet z widokiem na morze…Dajcie o siebie zadbać naszym apartamentom.

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij