Jak jesień, to może do muzeum pójdziesz?

Jak jesień, to może do muzeum pójdziesz?

Zniszczoną Warszawę odbudowano, niewielu pozostało już świadków historii, których opowieści słuchamy z ogromną ciekawością oraz zainteresowaniem. Aby pamięć o wielkich bohaterach, ofiarach wojen i heroicznych czynach nie zginęła, powstają pomniki pamięci, nie tylko te na ulicach Warszawy, lecz przede wszystkim te opowiadające i pokazujące nam, jak to było naprawdę. Zapraszamy Was na niecodzienną lekcję historii.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To nie tylko lekcja historii, ale podróż w czasie, momentami tak bardzo realistyczna, że można zapomnieć, że żyjemy już w zupełnie innym świecie.

Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w starej elektrowni tramwajowej przy ul. Grzybowskiej 79. Nie jest to jednak miejsce, w którym będziecie oglądać eksponaty z czasów II wojny światowej zza szyby. Od momentu, kiedy przekroczycie próg muzeum, przenosicie się w czasie, stajecie w centrum tamtych wydarzeń. Przyłóżcie ucho do ściany, która wydaje dźwięk bijącego serca, przeczytajcie informacje na podartych plakatach i wydrukujcie obwieszczenie dla mieszkańców Warszawy…a to wszystko za 25 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci. Muzeum możecie odwiedzić w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8.00-18.00, w czwartki od 8.00 do 20.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00.

Muzeum Wojska Polskiego

Muzealna placówka powołana przez samego Józefa Piłsudskiego, to miejsce, które zachwyci w szczególności małych kolekcjonerów czołgów oraz starszych wojskowych entuzjastów. Muzeum Wojska Polskiego zgromadziło już ponad 250 eksponatów, również tych unikalnych, które możecie zobaczyć tylko tutaj. Niecodzienny widok, ponieważ nie na każdej ulicy stoją wojenne śmigłowce i czołgi. Są wystawy stałe i czasowe. Na zwiedzanie muzeum przeznaczyć musicie przynajmniej 3 godziny, oczywiście jeżeli chcecie zobaczyć wszystko, nie śpiesząc się np. na obiad na Starym Mieście. Oprócz oryginalnego sprzętu wojskowego zobaczycie mundury, odznaczenia z różnych okresów i kolekcje sztuki. W kilka godzin odbędziecie podróż od średniowiecza do końca II wojny światowej. Muzeum znajduje się przy ul. al. Jerozolimskie 3 i jest otwarte w środy w godzinach 10:00 - 17:00, czwartki 10:00 - 16:00 i od piątku do niedzieli 10:00 - 16:00, natomiast wystawa plenerowa dla zwiedzających jest dostępna przez cały tydzień. W czwartek zwiedzicie muzeum za darmo, w pozostałe dni za normalny bilet trzeba zapłacić 15 zł, a za ulgowy 8 zł.

Muzeum Warszawskiej Pragi

Historia Pragi sięga XVI wieku, ale jej muzeum zdradzające nam jej wielkie tajemnice należy do najnowszych na muzealnej mapie Warszawy. Co ciekawe, współtworzą je mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy, jest otwarte na środowisko zewnętrzne, to coś więcej, niż tylko budynek z kilkoma salami. Muzeum Warszawkiej Pragi prezentuje historię Pragi i Warszawy w sposób innowacyjny. Wykorzystując nowoczesną technologię, stworzono miejsce, w którym nie będą nudzić się nawet najmłodsi. Zatrzymajcie się na dłuższą chwilę przy ścianie z wywiadami najstarszych mieszkańców Pragi, pokażcie młodemu pokoleniu stare przedmioty z czasów PRL-u, posłuchajcie gwary praskiej i zobaczcie żydowską bożnicę z unikalnymi obrazami przedstawiającymi znaki zodiaku. Muzeum znajduje się przy ul. Targowej 50/52 i jest otwarte we  wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00, a we czwartek 2 godziny dłużej. Bilet na wystawę stałą normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 7 zł, na wystawę czasową normalny bilet wynosi 5 zł i ulgowy 3 zł.

Na tym warszawska lekcja historii się nie kończy. W stolicy jest jeszcze wiele podobnych miejsc, które odkryją przed Wami tajemnicę dawnej Warszawy. Przeszłość pozostawiła po sobie wyraźne ślady, podążajcie za nimi!

 

Chcesz zamieszkać w historycznych częściach Warszawy? My już dla Ciebie pościeliliśmy, o tutaj.

 

 

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij