W góry z maluchem? Bierzesz nosidło?

W góry z maluchem? Bierzesz nosidło?

Jesteście aktywnymi rodzicami kochającymi góry oraz długie wędrówki?

Nie wyobrażacie sobie innego wypoczynku, jak piesze wycieczki po górskich szlakach?

Do niedawna zdobywaliście szczyty we dwoje, dzisiaj jest Was już trójka. Nie chcecie rezygnować ze swojej pasji, jesteście głodnymi przygód rodzicami, a Wasz maluch w genach ma determinację i charakter taternika.

Nosidło na plecy i wyruszamy zdobywać kolejne szczyty!

Z kilkumiesięcznym maluchem na Giewont

Oswajać dziecko z górskim klimatem możecie już od pierwszych miesięcy życia. Na początek polecamy spacery po dolinach, gdzie bardzo dobrze sprawdzi się wózek, z którego korzystacie na co dzień. Niewymagający oraz płaski teren sprzyja rodzinnym górskim wędrówkom. Jeżeli Wasz maluch potrafi już samodzielnie siedzieć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokazać mu wyższe partie gór. Wózek zamieniamy na nosidło turystyczne, wygodne w noszeniu dla rodzica i w podróżowaniu dla dziecka. Zarówno lekarze, jak też producenci nosideł polecają takie wędrówki z 9-miesięcznym i starszym dzieckiem. Warunkiem jest, że musi ono już samodzielnie siedzieć, ma dobrze rozwinięte mięśnie pleców na tyle, że będzie siedziało w nosidle prosto. U niektórych maluchów obserwujemy zdolność do samodzielnego siedzenia wcześniej. To Wy najlepiej wiecie, kiedy jest ten właściwy moment, aby zabrać malucha na górską wyprawę.

Zakupowe dylematy

Nosidełko powinno być tak samo wygodne dla dziecka, jak też dla rodzica, dlatego najlepiej jest najpierw je przymierzyć oraz sprawdzić, czy Wasz maluch czuje się w nim dobrze, jest ono dopasowane do rozstawu Waszych ramion i pas biodrowy dobrze leży na Waszych biodrach. Przed Wami przecież wielogodzinne wędrówki! Zwróćcie uwagę na stelaż, który musi być stabilny i tym samym wytrzymały. Sprawdźcie, czy po odłożeniu nosidła nie będzie się ono przewracało i pozwoli dziecku wygodnie w nim siedzieć podczas odpoczynku.

Wybierzcie nosidło z regulowanym siodełkiem, dzięki czemu dopasujecie je łatwiej do swojego dziecka i będzie Wam służyło dłużej, kiedy Wasz maluch będzie dorastał. Nie może w nim zabraknąć pasa biodrowego odciążającego Wasze ramiona, pasa piersiowego oraz szelek. Bezpieczeństwo dziecku zapewnią regulowane pasy, stabilnie trzymające je w odpowiedniej pozycji i jednocześnie zapewniające swobodę ruchów. W niektórych nosidełkach znajduje się dodatkowo daszek, według nas obowiązkowe wyposażenie. Chroni maluszka przed słońcem. Dobrze, gdy nosidło posiada również plecak, czyli przestrzeń dla niezbędnego w górach wyposażenia. Zmieścicie w nim jedzenie, wodę, kurtkę przeciwdeszczową, ulubioną zabawkę maluszka i krem z filtrem :).

Nosidło turystyczne możecie kupić już za 200 zł, nie zawsze musi ono odbiegać jakością od droższych modeli kosztujących nawet 1000 zł, proponowanych przez znanych i renomowanych producentów. Zanim podejmiecie decyzję o zakupie, sprawdźcie, jakie są między nimi różnice i czy wybrane przez Was nosidło spełnia wszystkie kluczowe dla Was kryteria.

Gotowi na rodzinną wyprawę? Widzimy się na zakopiańskim szlaku!

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij