Rowerem po wybrzeżu

Rowerem po wybrzeżu

Przycumowaliście już do bałtyckiego brzegu w Międzyzdrojach? Wsiądźcie więc na rower i ruszajcie dalej po przygodę! Rekreacyjnym przejażdżkom sprzyja co prawda nieco chłodniejsza temperatura, ale w naszym przypadku pogoda nie będzie miała żadnego znaczenia - krajobrazy po drodze wynagrodzą wszystkie ewentualne niewygody :)

AMBITNA ROZGRZEWKA - DO ZROBIENIA 37 KM

Międzyzdroje są fantastycznym miejscem wypadowym na rowerowe zwiedzanie wybrzeża. Jeżeli nie jesteście zapalonymi kolarzami, nie musicie nabijać od razu 60 km dystansu na liczniku - możecie wybrać łatwiejszą trasę. 

Obieramy kierunek >>> Wolin! 
Niech Wasza wycieczka zacznie się np. na Placu Neptuna w Międzyzdrojach. Kierujecie się w stronę Świnoujścia. Kiedy miniecie przejazd kolejowy, zobaczycie niebieską ścieżkę rowerową, którą będziecie podążać dalej. Warto na chwilę zatrzymać się w Zalesiu, gdzie znajduje się Muzeum „Bunkier V3”, a w nim jedno z trzech skonstruowanych tutaj 130-metrowych dział. Ruszamy dalej, podziwiając uroki Jeziora Turkusowego, przejeżdżając przez sąsiadujące wioski Wicko i Wapnicę. Nie warto się śpieszyć, błękit wody jest wart Waszego zachwytu. :) Robimy zdjęcie do albumu, wsiadamy ponownie na rower i przejeżdżając przez Woliński Park Narodowy, kierujemy się na wschód. 
Dojeżdżamy nad Zalew Szczeciński - to kolejna dobra miejscówka na selfie :) Stąd jeszcze 5 km i jesteście w Wolinie. Odpoczynek, a następnie krótszy lub dłuższy spacer po Starym Mieście z wizytą w holenderskim wiatraku i Muzeum Regionalnym za jedyne 6 zł od osoby dorosłej i 4 zł od dzieci i młodzieży.Z tego miejsca możemy już wracać do Międzyzdrojów drogą na Jagienki, następnie w lewo w kierunku szosy, przez Woliński Park Narodowy i Zalesie. Brawo! Pokonaliście 37 km 😊!

DLA MINI WETERANÓW - 60 KM DO POKONANIA

Wydłużamy teraz trasę i zmierzamy w kierunku Ahlbeck, aby odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów w tym niewielkim niemieckim miasteczku i dawnym cesarskim uzdrowisku. 

Przed Wami prawie 60 km drogi, ale nie będzie trudno (no, może czasem 😊). Trasa biegnie możliwie jak najbliżej morskiego brzegu. Omijamy ruchliwe szosy. Po opuszczeniu Międzyzdrojów wjedziecie do lasu sosnowego, gdzie czekają na Was niewielkie pagórki. Przed Świnoujściem może być nieco trudniej ze względu na trudną nawierzchnię, ale na pewno sobie poradzicie. Dojeżdżamy do przeprawy promowej "Centrum" i wsiadamy na prom (bonusowa atrakcja 😊), który jest bezpłatny. Płyniemy ok. 10 minut, a następnie zmierzamy w kierunku niemieckiej granicy do Ahlbeck. Gdy już dotrzecie na miejsce, będziecie mieli okazję złapać nieco słońca na zagranicznej plaży 😊, przespacerować się po 280-metrowym molo i obdarować niemieckich sąsiadów miłym uśmiechem. Powrót najlepiej zorganizować sobie tą samą drogą - rejsu promem i zapachu lasu sosnowego nigdy dość!

Która opcja Was bardziej przekonuje? Rowerem do Wolina czy może do niewielkiego miasteczka Ahlbeck? Obiecujemy, że po powrocie z rowerowej wyprawy porządnie odpoczniecie i zregenerujecie siły w zaciszu jednego z naszych apartamentów w Międzyzdrojach :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij