Zakopiański shopping. Prawdziwe pamiątki z Tatr

Zakopiański shopping. Prawdziwe pamiątki z Tatr

Okazało się kiedyś, że Wasza pamiątka z wakacji po dokładniejszym sprawdzeniu miała ukrytą adnotację “made in China”? Nic dziwnego, to znak naszych czasów, który możemy zaobserwować bez wględu na to, gdzie spędzamy urlop. Również przemierzając najpopularniejszy deptak w Polsce – Krupówki, można natknąć się na mnóstwo “góralskich” gadżetów prosto spod samiuśkich Tater. :) Jak spośród tych wszystkich propozycji pamiątek z podróży wybrać te, które rzeczywiście są rękodziełem i autentycznym przykładem ludowej tradycji i sztuki? 

NIEWAŻNE, CO. WAŻNE, ŻEBY KUPIĆ

Kupujecie cokolwiek, byleby tanio, bo nie wypada wrócić z podróży z pustymi rękoma? Mama będzie zawiedziona, ciocia się pogniewa, a koleżanka będzie Wam przypominała o tej haniebnej wpadce przez długie lata? Trudno też zrezygnować z wakacyjnego shoppingu, gdy urlop spędzamy z dziećmi. „Mamo, tato, kup mi to!”, „Ale co?” – pytacie, a dziecko spogląda na najbliższy stragan i wskazuje np. na długopis w kształcie ciupagi, którego na razie i tak nie użyje, bo nauka pisania dopiero przed nim. Na marginesie: wiecie jak trudno pisze się takim długopisem? :) Przyznajmy więc: tak, na wakacjach kupujemy pod wpływem impulsu i nierzadko z konieczności. :) 

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY...

Obrazki z górskimi krajobrazami oraz figurki w kształcie górali i owieczek. Obok ciupagi samurajskie miecze i broń Wikingów. Kieliszki, kubki i filiżanki z napisem ZAKOPANE. Oczywiście - jeśli coś się podoba, dlaczego nie kupić? Warto tylko pamiętać, że to wszystko nierzadko bardzo starannie wykonane i praktyczne w użyciu, nie wywodzi się jednak z góralskiej tradycji. A gdzie szukać miejsc, w których można znaleźć unikalne pamiątki wykonane przez ludowych artystów? Czytajcie dalej! 

PIELĘGNUJMY TRADYCJĘ

W poszukiwaniu regionalnych pamiątek warto odwiedzić punkty polskich producentów, którzy oferują asortyment stworzony z iście góralskim temperamentem. :)
>>> Przykładem jest Stylik, gdzie znajdziecie ręcznie wykonaną biżuterię, kierpce, buty z motywem folkowym, skórzane torebki czy chusty.
>>> Dla miłośników wszelkiego rodzaju trunków (niekoniecznie alkoholowych) szeroką gamę produktów przygotowały Smaki Podhala. Tata na pewno ucieszy się z regionalnego piwa, ciocia z tradycyjnej nalewki, a mama z pitnego miodu. :)
>>> A może macie ochotę na oscypka? Jeżeli chcecie mieć pewność, że jest świeży i przyrządzony z dobrej jakości mleka, polecamy odwiedzić jedną z tatrzańskich bacówek. Oscypkowy szlak obejmuje 31 bacówek, np. w Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej, na Kalatówkach czy na drodze do Kuźnic. Tam na pewno poczujecie  smak i zapach prawdziwych oscypków, bryndzy czy bundzu. 

Skoro wiecie już, w jakie pamiątki warto zaopatrzyć się w Zakopanem, koniecznie zarezerwujcie sobie jeden z naszych apartamentów. Sprawdźcie TUTAJ, jak je dla Was przygotowaliśmy :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij