Czym po Warszawie? Komunikacją miejską, a może rowerem?

Czym po Warszawie? Komunikacją miejską, a może rowerem?

Stolica tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Planując intensywne zwiedzanie, wygodniej będzie zrezygnować z samochodu, pozostawiając go na bezpiecznym parkingu. Warszawa oddaje Wam do dyspozycji kilka środków transportu, dzięki którym sprawnie dotrzecie wszędzie tam, gdzie sobie zaplanowaliście. Tym sposobem możecie skoncentrować się wyłącznie na zwiedzaniu i podziwianiu miasta. :)

Z BILETEM W KIESZENI 

>>> metro
Jak Warszawa, to koniecznie musisz spróbować podróży metrem. To jedyny system kolei podziemnych w Polsce, który składa się z dwóch linii. Pierwsza linia (M1), przebiegając przez centrum Warszawy, łączy dzielnice północne z południowymi. To doskonała opcja, jeżeli chcecie szybko dostać się z Kabat np. w okolice Pól Mokotowskich lub jeszcze dalej – na Żoliborz czy Młociny, gdzie pociąg metra kończy bieg. W linię drugą (M2) polecamy wsiąść, jeżeli chcecie ominąć korki na Woli i dostać się na prawy brzeg Wisły, czyli na Pragę. Linię M2 wyznaczają bowiem stacje Rondo Daszyńskiego i Dworzec Wileński. Rozkład jazdy metra znajdziecie TUTAJ>>> tramwaje i autobusy
Alternatywą dla metra są tramwaje oraz autobusy. Do większości najciekawszych miejsc dojedziecie linią autobusową nr 180, którego trasa przebiega wzdłuż Traktu Królewskiego i kończy się na Wilanowie. Pokonanie całego odcinka trasy autobusu potrwa maksymalnie 70 minut, a za normalny bilet 75-minutowy zapłacicie 4,40 zł. Jeżeli planujecie weekendowy pobyt w Warszawie, skorzystajcie z biletów 3-dniowych za 36 zł w granicach miasta lub za 57 zł również w strefie podmiejskiej.
Wszystkie bilety ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego) obejmują jazdę autobusami, tramwajami i metrem.

>>>pociągi podmiejskie
Chcąc odwiedzić podwarszawskie miasteczka, wybierzcie WKD (Warszawską Kolej Dojazdową) lub SKM (Szybką Kolej Miejską). Dojedziecie w ten sposób m.in. do Legionowa, gdzie znajduje się Pomnik Polski Walczącej lub do Konstancina Jeziorny na spacer po Parku Zdrojowym. 

>>> aplikacja Jakdojadę
Jeśli czujecie się niepewnie w nowym mieście lub jeśli chcecie szybko sprawdzić możliwości dojazdu w dowolnie miejsce w Warszawie i jej okolicy, koniecznie skorzystajcie z tej aplikacji. Aplikacja jest darmowa i prosta w obsłudze - będzie Wam świetnie służyć w czasie wizyty w stolicy. Jej wersję stacjonarna możecie zobaczyć tutaj.

WYGODNIE NA MIEJSCU PASAŻERA

A może skorzystaliście z tanich lotów i chcecie dostać się z bagażami z Lotniska Chopina lub z Modlina do swojego apartamentu? Na lotniskach  czekają na Was taksówki. Taksówkę możecie zamówić także online, korzystając z aplikacji iTaxi. Opłata za przejazd jest dostępna bezpośrednio w aplikacji i widoczna przed dokonaniem zamówienia.

Z Lotniska Chopina do Centrum dostaniecie się także SKMką linii S2 i S3 (przystanki w rejonie lotniska są położone w pierwszej strefie biletowej ZTM), Kolejami Mazowieckimi, które na trasie Warszawa Wschodnia - Warszawa Lotnisko Chopina honoruje bilety ZTM (szczegóły), a także autobusami miejskimi.

Z Lotniska w Modlinie najwygodniej dotrzecie do Centrum pociągami Kolei Mazowieckich (podróż trwa około godziny, a ceny biletów rozpoczynają się od 19 zł) lub ModlinBusem, który jako jedyny oferuje bezpośrednie połączenie w obu kierunkach (podróż trwa 40 minut, a ceny biletów startują od 9 zł). 

Jeśli przyjechaliście do Warszawy, żeby zakosztować nocnego życia i nad ranem planujecie powrót z imprezy, wybierzcie wtedy Ubera. Jeżeli nie macie jeszcze tej aplikacji na swoim telefonie, przed wyjazdem do stolicy warto ją zainstalować na swoim smartfonie. To obecnie jeden z najtańszych środków transportu. Jeśli nie zdecydujecie się na Ubera, macie do dyspozycji nocne połączenia autobusowe (wszystkie linie nocne startują spod Dworca Centralnego, naprzeciwko Złotych Tarasów).

WARSZAWA NA DWÓCH KÓŁKACH

Na Wasz pobyt w Warszawie zapowiadają piękną słoneczną pogodę? Grzechem byłoby z niej nie skorzystać i oglądać stolicę zza szyby autobusu czy tramwaju. Wybierzcie rower! Czeka na Was ponad 400 km ścieżek rowerowych, które możecie pokonać Warszawskim Rowerem Publicznym! Wypożyczcie rower wygodnie przez aplikację. Pierwsze 20 minut macie za darmo, kolejna godzina kosztować Was będzie 1zł, druga 3zł, a trzecia 5zł. Na rowerze możecie pokonać m.in. 37-kilometrowy Szlak Wisły wzdłuż rzeki, skarpy wiślanej, dojeżdżając aż do Parku Kultury. Jeżeli chcecie poznać zielone oblicze Warszawy, wybierzcie się na wycieczkę rowerową Szlakiem Obwodowym łączącym Las Bielański z Łazienkami.

A może rowerem jeździcie na co dzień i chcecie spróbować teraz czegoś nowego? Świetnie! Spróbujcie jazdy na pojazdach typu segway. Zwiedzanie Warszawy połączone z fantastyczną zabawą? Przekonajcie się, wypożyczając ten nowoczesny ekologiczny, dwukołowy pojazd w Techno-speed przy ulicy Wrzesińskiej 12. 

A gdyby tak spróbować wszystkich dostępnych środków lokomocji, dzięki którym można by zwiedzić i zobaczyć w Warszawie jeszcze więcej? Na wszystkich zmęczonych warszawskimi wojażami czekają komfortowe apartamenty Rent like home :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij