Dziecięcy sen o Warszawie

Dziecięcy sen o Warszawie

Są ciekawe świata i pełne energii. Poznają otoczenie wszystkimi zmysłami i trudno jest je zainteresować na dłuższą chwilę. Wciąż czegoś szukają, próbują i dotykają... I właśnie za to je kochamy! Dzieci, bo o nich mowa, zachwycają się tym, na co dorośli często nie zwracają uwagi, a na dodatek są bardzo dociekliwe. Potrzeba ogromnych pokładów kreatywności, aby stworzyć atrakcję, która ujarzmi tę beztroską naturę. Czy Warszawa sobie z tym poradzi? 

Dorośli zakładają często, że kiedy dziecko stanie wśród wysokich warszawskich budynków, poczuje się onieśmielone i zagubione. Wielu rodziców obawia się pierwszej wizyty w Warszawie ze swoim maluchem. Doskonale wiedzą, że nie zainteresuje go Stare Miasto z zabytkowymi kamieniczkami, spacer nad Wisłą będzie dla niego zbyt długi i męczący, a z wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego kilkuletnie dziecko nic nie zrozumie. Choć takie obawy bywają uzasadnione, nie oznacza to, że musicie całkowicie rezygnować z weekendowego wypadu z dziećmi do stolicy! Warszawa to miasto, które troszczy się o turystę w każdym wieku. :) Na dzieci czeka tu mnóstwo okazji, które pozwolą im spożytkować swoje pokłady energii.

W ŚWIECIE NAUKI I NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII

Centrum Nauki Kopernik – brzmi poważnie, ale niech Was to nie zmyli. Tylko tutaj przekonacie się na własne oczy, że Ziemia jest ruchoma i nie znajduje się w centrum Wszechświata. Tylko w tym miejscu relaks na łóżku pełnym gwoździ jest prawdziwą przyjemnością. Tylko tutaj naelektryzujecie się do napięcia 20 tys. woltów, aż włosy staną Wam dęba 😊. Centrum Nauki Kopernik to miejsce stworzone z myślą o tych, których nudzą godziny spędzone na przyglądaniu się eksponatom, których nie można nawet dotknąć. Odwiedzający mają tu okazję przyjrzeć się z bliska technice i nauce, a wszystkie naukowe aspekty są wyjaśniane w prosty i przystępny sposób. To idealna alternatywa dla szkolnych lekcji fizyki, chemii i biologii. Jeśli więc chcecie, aby Wasze dziecko złapało naukowego bakcyla, czym prędzej kupujcie bilety do Centrum Nauki Kopernik. :) 

DOTKNĄĆ I SPRAWDZIĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE

Dlaczego? Po co? Jak to działa? Czy te pytania Waszych dzieci często pozostają bez Twojej odpowiedzi? Nikt nie jest Alfą i Omegą, jak też nie wszystko można wyjaśnić. To dobry moment, aby odwiedzić muzeum pełne emocji, pierwsze etnograficzne muzeum dla dzieci, w którym nie usłyszą one „nie dotykaj”, „nie ruszaj”, „nie wolno”. Tutaj wolno wszystko! Dotykać, próbować, sprawdzać i na własnej skórze przekonać się, jak funkcjonuje tradycyjna i współczesna kultura całego świata. Nie oczekujcie od swoich pociech, że grzecznie usiądą i będą z zainteresowaniem słuchały wykładów o polskich, jak i światowych dziedzictwach kultury. To nie w stylu młodego człowieka. W Etnograficznym Muzeum dla Dzieci w Warszawie nic takiego nie będzie miało miejsca. Specjalnie dla najmłodszych odbiorców przygotowano inspirującą przestrzeń, w której dziecko może samodzielnie odkrywać i tym samym kształtować świat.

WŚRÓD DZIKICH ZWIERZĄT 

Wesołe małpki obserwujące z zaciekawieniem ludzi z wysokiego drzewa, groźnie spoglądający tygrys, który wygłodniały czeka na okazję, aby coś przekąsić i oczywiście żyrafa z długą szyją konsumująca swój podwieczorek w postaci soczystych liści zrywanych z wysokich gałęzi… Nie, to nie Safari, a Warszawskie ZOO - idealne miejsce na słoneczne popołudnie. To jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, w którym największą atrakcją jest oczywiście karmienie zwierząt. Foki swój posiłek spożywają o 10:00, a nosorożce muszą na niego czekać do 14:00. Warto przyjrzeć się z bliska fascynującej przyrodzie - na obrazkach i w telewizji nie są tak zabawne, rozkoszne, a niektóre groźne i mrożące krew w żyłach. 

MAŁE SŁODKIE CO NIECO 

Przyznajcie się, lubicie czasem słodko pogrzeszyć i podjeść wieczorem kilka cukierków z szafki, której strzeżecie dzień i noc przed swoimi pociechami, aby nie skusiły się na pyszne słodkości 😊. Któż z nas nie lubi cukierków, czekoladek i lizaków? Kolorowe, słodkie, w przeróżnych kształtach… ślinka cieknie! Dzień Dziecka to idealna okazja, żeby dla swoich dzieci zrobić odstępstwo od reguły. Koniecznie musicie całą rodziną wybrać się do Manufaktury Cukierków, szybko z niej nie wyjdziecie, a już na pewno nie z pustymi brzuchami. W środku przywita Was cudowny zapach, a Waszym oczom ukaże się bajeczny słodki świat. Czekają na Was ręcznie wykonane karmelki w ponad 80 smakach, zakręcone lizaki na patykach i owocowe cukierki. Możecie je kupić i zapakować do kieszeni albo najpierw…wykonać samodzielnie. Druga opcja zdecydowanie bardziej spodoba się Waszym dzieciom. Zabawa ze słodką masą na pewno będzie fantastycznym przeżyciem, a wykonanie i zjedzenie własnych cukierków będzie dla nich ogromną satysfakcją! 

W PODNIEBNYM CYRKU 

Chcąc do niego dotrzeć, musicie wsiąść w samochód i udać się do Leszna, ok. 45 minut jazdy od Warszawy. Podniebny Cyrk jest jednym z największych parków linowych w Polsce. 138 przeszkód i aż 7 tras, które nie pozwolą Wam się nudzić. Jeżeli Wasze dzieci lubią się wspinać i chodzić po drzewach, to teraz macie okazje podziwiać, jak Wasze pociechy BEZPIECZNIE pokonują liczne przeszkody – drabinki, linki, ścianki wspinaczkowe i siatki zawieszone wysoko nad ziemią. Oprócz parku linowego znajduje się tutaj również Kraina Dmuchańców z wieloma dmuchanymi zabawkami, w tym ze zjeżdżalnią Hippo Slide mającą aż 12 metrów wysokości (wow!). Ponadto dzieci będą mogły skorzystać z pola do mini golfa, placu zabaw i wziąć udział w zabawach i konkursach z animatorkami. To kraina dziecięcych marzeń, a Wy chcecie je przecież spełniać, prawda 😊? 

Warszawa kocha dzieci, a dzieci z pewnością pokochają Warszawę. Będą chciały tam wrócić, a za kilka lat na pewno docenią inne atrakcje stolicy, jak liczne muzea czy jej nadrzędny symbol, jakim jest Pałac Kultury i Nauki. Czy planujecie już rodzinny wypad do Warszawy? 

 

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij