Może nad morze wiosną? Są przynajmniej 3 powody :)

Może nad morze wiosną? Są przynajmniej 3 powody :)

Dni coraz dłuższe, słońce coraz mocniej grzeje, a temperatury coraz wyższe. Choć to jeszcze nie lato, Wasze myśli krążą już wokół urlopu nad morzem? Nie musicie czekać do wakacji. Już teraz warto zorganizować sobie wyjazd nad polskie morze! Morski klimat o tej porze roku korzystnie wpłynie na Wasze zdrowie. 

Czas porzucić ciepłe koce i zapomnieć o kubkach z gorącą herbatą. Przyroda obudziła się do życia, teraz kolej na Was! :) Rozruszajcie swoje ciała i umysły! Bałtyk to nie tylko wielogodzinny relaks na plaży oraz orzeźwiające kąpiele. Są jeszcze inne powody, dla których warto odwiedzić wybrzeże. Szczególnie wiosną, szczególnie Międzyzdroje :)

1. KĄPIELE JODOWE

Wiosną, dla większości z nas, temperatura powietrza i wody niekoniecznie jest jeszcze na tyle wysoka, aby zdecydować się na bałtyckie kąpiele w morzu czy w słońcu. Ta pora roku idealnie nadaje się jednak na kąpiele jodowe, ponieważ wiosną jodu jest tutaj najwięcej spośród wszystkich 12 miesięcy. Bałtyk nie należy do najcieplejszych zbiorników, często jest tutaj wietrznie i chłodniej niż w innych miejscach Polski. Dzięki takim warunkom w powietrzu unoszą się drobinki wody, które ułatwiają wdychanie jodu. Zapytacie teraz: dlaczego w ogóle tyle pisać o tym jodzie? :) Otóż jest to składnik odpowiedzialny za działanie hormonów tarczycy, a te z kolei mają ogromny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy i mięśniowy, a także na nasz metabolizm. Słowem: jod wspiera prawidłowy rozwój ruchowy i umysłowy. Z kolei jego niedobór objawia się osłabieniem kondycji włosów i paznokci, zmęczeniem oraz brakiem energii czy nawet drżeniem kończyn. To problemy, które dotyczą wielu z nas, a nadbałtycki klimat to najlepsze lekarstwo na takie dolegliwości.

2. TERAPIA NIESKAZITELNYM POWIETRZEM

Wiosna to czas oczyszczania się powietrza po zimowym smogu. Szczególnie szybko powietrze oczyszcza się nad morzem i o tej porze roku nic już nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się nadmorską bryzą bogatą w cenne pierwiastki: nie tylko jod, ale również wapń, potas, brom, sód, fosfor i magnez. Podczas spacerów po plaży macie zagwarantowane darmowe naturalne inhalacje, które sprzyjają pogłębianiu oddechu i dotlenianiu organizmu. Morska bryza skutecznie oczyści więc i nawilży płuca i oskrzela.

Morze wiosną to również idealne rozwiązanie dla alergików. Kiedy wszędzie dookoła roi się od drażniących pyłków, które wszystkim uczulonym załzawionymi oczami i uciążliwym kichaniem potrafią zepsuć nawet najciekawszą przygodę, nadmorskie powietrze jest od nich zupełnie wolne. Brak alergizujących pyłków to niesamowita ulga, więc chyba nikogo, kto mierzy się z alergią, nie trzeba przekonywać do ucieczki nad Bałtyk. 

3. KOJĄCE MORSKIE FALE

Wyobraźcie sobie, że słyszycie ciszę, którą przerywa jedynie szum fal. Nic tak jak te dźwięki nie odpręża ciała i umysłu. Wiosenne nadbałtyckie podróże to ukojenie dla zszarpanych nerwów, to idealne terapia dla wszystkich stresów codziennego zabiegania. To wszystko, co na co dzień chce Was pochłonąć, na pewno nie znajdzie Was w nadmorskim azylu. :) 

Kąpiele jodowe, zdrowe powietrze, kojący szum fal będą dla Was jeszcze przyjemniejsze, gdy zdecydujecie się na wizytę w Międzyzdrojach, które słyną z szerokiej, i co najważniejsze, czystej oraz zadbanej plaży. Spacery po jasnym piasku z pewnością pozwolą Wam na prawdziwie zdrowe odprężenie, zwłaszcza, że z plaży rozpościera się widok na urwiste brzegi, strome klify i bajeczne wydmy.

To co? Komu w drogę, temu apartament Rent like home!
Ręka do góry, kto odwiedzi nas w Międzyzdrojach? :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij