Leniwa Wielkanoc w Warszawie

Leniwa Wielkanoc w Warszawie

Macie już pomysł na to jak spędzicie tegoroczne święta Wielkanocne? Marzycie o pysznym śniadaniu z najbliższymi, czy może tym razem nie chcecie wciągać się w wir babkowo-żurkowy? Jeśli wraz z rodziną wpadliście na pomysł odejścia od tradycyjnych świąt, znaleźliśmy dla Was całą masę aktywności, które pozwolą Wam w pełni wykorzystać kilka dni wolnego i oddać się zarówno błogiemu lenistwu, jak i szalonemu pościgowi za kulturą!

CZWARTEK  HOLLYWOOD NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI 

Skoro jeszcze wszystko otwarte, to może czas na kino? W Warszawie znajdziecie miejsca, w których zobaczycie nie tylko największe hity światowego kina, ale także takie, gdzie spotkacie tytuły, o których słyszało tylko bardzo wąskie grono pasjonatów :)
Szeroka tematyka i ogromna gama gatunków wpasuje się zarówno w gusta wielbicieli komedii romantycznych, jak i filmów psychologicznych. Z gwiazdami wielkiego formatu oraz z mniej oczywistymi produkcjami skandynawskimi czy azjatyckimi spotkacie się w: Kinie Muranów, Atlantic, Lunie oraz Iluzjonie :)

Choć wszystkie te miejsca znajdują się w różnych dzielnicach miasta, proponujemy Wam rzucić okiem na apartament, z którego równie szybko dotrzecie do wszystkich wymienionych kin :)
Apartament Aleja Wyzwolenia - sprawdź!

PIĄTEK  SPOTKANIE Z KULTURĄ WYSOKĄ

Piątek wielkanocny dla wielu z Was jest dniem wyjątkowo ważnym i aby to podkreślić – możecie się udać na przykład na koncert pasyjny odbywający się w jednej z warszawskich wspólnot chrześcijańskich (sprawdźcie szczegóły). Jeśli cenicie sobie również muzykę klasyczną, w Filharmonii Narodowej tego dnia wieczorem odbędzie się ostatni koncert z okazji 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Dwa kroki od budynku Filharmonii dzielić Was będą z naszego apartamentu przy Daniłowiczowskiej

MUZEALNA SOBOTA

Dla tych, którzy już poświęcili jajka z samego rana, i dla tych, którzy mają ochotę spędzić wielkanocną sobotę nieświątecznie  przygotowaliśmy propozycje muzealne.

Na początek proponujemy wybranie się do Muzeum Sztuki Współczesnej na Wybrzeżu Kościuszkowskim  jest to nowe miejsce na mapie warszawskich instytucji kulturalnych, a aktualnie zachwyca odwiedzających wystawą Ediego Hila, albańskiego malarza doby transformacji. Jeśli zgłodniejecie w trakcie zachwycania się sztuką, w budynku muzeum zjecie pyszności w restauracji Powidoki

Obieraliście kiedyś ziemniaki w muzeum? Jeśli na wycieczkę świąteczną po muzeach zabieracie też swoich najmłodszych, punktem must see na Waszej liście na pewno znajdzie się Galeria Sztuki Zachęta ze swoją wystawą “Wszystko widzę jako sztukę”. Dzięki niekonwencjonalnym metodom oswajania dzieci ze sztuką, zabawom i warsztatom, wszyscy wyjdziecie z stamtąd kreatywnie nałądowani i z nieco szerszym spojrzeniem na sztukę współczesną. PS Nie zabraknie też malowania ciała na czarno (dzieci będą zachwycone!). :)

Najlepiej skomunikowane z tymi miejscami będą apartamenty zlokalizowane w centrum miasta. Jeśli przyjeżdżacie tu z dziećmi, proponujemy przyjrzeć się na przykład temu przy Krochmalnej

WIELAKANOC

Niedziela (tym razem niehandlowa) to dzień odpoczynku i błogiego lenistwa. Niezależnie od tego, czy dzień ten rozpoczniecie od rodzinnego śniadania, czy może dopiero po 12 postanowicie podnieść się z łóżka – proponujemy Wam założenie wygodnych butów i wybranie się na spacer nad Wisłę! Na jej lewym brzegu czekają na Was popularne bulwarowe “schodki”, od których zacząć możecie swoją podróż, aby dalej skierować się na:

– Most Poniatowskiego
Co z niego zobaczycie? Przede wszystkim: jego wspaniałą architekturę zachowaną z pierwszej połowy XX wieku. Co równie istotne, rozpościera się z niego widok na Stadion Narodowy, a zaledwie półkilometrowy spacer wystarczy, abyście przenieśli się do pięknej, “Saskiej” części miasta. Na długie godziny zagubicie się na urokliwej ulicy Francuskiej, która przywita Was wieloma klimatycznymi zakątkami, domami budowanymi jeszcze w XIX wieku, mnogością pomników i wszechobecnych kolorów!

– Most Śląsko-Dąbrowski
Dokąd prowadzi? Najważniejszą atrakcją, na którą traficie tuż po przekroczeniu rzeki, będzie warszawskie ZOO, oraz wybieg dla niedźwiedzi przy Parku Praskim :) Tutejszy ogród zoologiczny obchodzi właśnie 90. urodziny i znajdziecie w nim dziesiątki gatunków dzikich (i mniej dzikich) zwierząt, takich jak żyrafy, słonie, pingwiny, czy foki. Każdego miesiąca wybierany jest także jeden bohater ZOO,  a marzec mija pod znakiem śnieżnej pantery - irbisa!

Wisłę z niemal wszystkimi towarzyszącymi jej po sąsiedzku zakamarkami zobaczycie z okien apartamentu przy Smolnej.

PONIEDZIAŁKOWA CHWILA RELAKSU

Ostatni dzień świąt wielkanocnych  Lany Poniedziałek – od zawsze kojarzony jest z uwielbianą przez dzieci tradycją odpowiadającą jego nazwie :) Choć w warszawskich warunkach raczej nie kultywuje się tradycji oblewania panien, to z pewnością można wykorzystać ten dzień, aby jeszcze trochę rozpieścić podniebienie. Pozwólcie sobie na chwilę przyjemności w przytulnej kawiarni, których większość będzie czekała na Was z otwartymi drzwiami. :) Niezależnie od tego, w jakiej dzielnicy miasta się znajdujecie, z pewnością znajdziecie coś dla siebie! Tego dnia otwarte będą wszystkie kawiarnie sieciowe (i cukiernie, np. Cukiernia Cieślikowski), a nasze propozycje miejsc nietypowych przedstawiamy Wam we wpisie o herbaciarniach i kawiarniach w stolicy, o tutaj. :)

Z CYKLU "CO WAŻNEGO?"

W okresie świątecznym transport publiczny w Warszawie kursuje według specjalnych rozkładów  nie jest w sposób znaczny ograniczony ;) O wszystkich zmianach organizacji ruchu dowiecie się bezpośrednio ze strony przewoźnika. Niezwykle pomocne w sprawnym poruszaniu się po mieście będzie również zainstalowanie bardzo intuicyjnej w obsłudze aplikacji podróżniczej Jak Dojadę.

Tak wspaniale spędzony czas zagwarantuje Wam ciepłe wspomnienia  zamiast babki i żurku na myśl o Wielkanocy 2018 przypomni Wam się piękny obraz, dobry film, a może po prostu – smaczna kawa. Najważniejsze jednak, że wszystkie te miejsca zwiedzicie wspólnie z najbliższymi, a warto pamiętać, że to jest istotą każdego tradycyjnego święta! :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij