W pogodni za wielkanocnym zającem... do Zakopanego!

W pogodni za wielkanocnym zającem... do Zakopanego!

Okna same się nie umyją, szafki same nie posprzątają, babka wielkanocna sama nie upiecze, a barszcz sam się nie ugotuje… Wiadomo. Dlatego Ty wciąż sprzątasz, ogarniasz, przygotowujesz. Wielkanoc przecież już za chwilę. A co potem? Obfite śniadanie u mamy, po którym szybko pobiegniesz na obiad do teściowej, a po południu spotkasz się jeszcze z ciocią. W Lany Poniedziałek zapomnisz o tradycji i zamiast cieszyć się wolnym czasem spędzonym z rodziną, będziesz w popłochu przygotowywać ucztę dla swoich gości. WYLUZUJ! 😊 Ucieknij przed wielkanocną gorączką do Zakopanego!

Myślisz, że mama będzie Ci tę ucieczkę wypominała przez najbliższe kilka miesięcy, a tata mrożącym krew w żyłach spojrzeniem nie pozwoli Ci zapomnieć, że te święta spędziliście poza domem? Nie będzie tak strasznie, możecie przecież spędzić tę Wielkanoc wspólnie! Wspólnie, ale poza domem, w malowniczej scenerii górskich szczytów, bez stresu i gorączkowych przygotowań. Razem, ale ciesząc się magią Świąt, którą tak trudno poczuć, kiedy bardziej zajmują nas przygotowania niż samo świętowanie.

BEZ "TRADYCJI" ŚWIĄTECZNEGO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA 

Przygotowania do świąt to długi i wyczerpujący maraton. Pokonujesz go w pojedynkę czy w sztafecie? Nieważne, zawsze towarzyszy temu stres i niepokój, a kilka dni przed Niedzielą Wielkanocną zarywasz noce, żeby upiec babkę i mazurka, ugotować barszcz, przyrządzić dwie, a najlepiej trzy różne sałatki. Na stole nie może również zabraknąć jajek w kilku odsłonach, nie zawiedziesz też taty, dla którego Wielkanoc to prawdziwa mięsna uczta. Smugi na oknach nie umkną uwadze teściowej, a niewypastowany parkiet nie pozwoli Ci zasnąć. To już nasza polska tradycja – na Wielkanoc dom musi błyszczeć, a stół uginać się pod smakowicie pachnącym ciężarem. Jest jeszcze jednak inna tradycja, o której wielu Polaków już zapomniało. Święta to przede wszystkim rodzinny czas, który powinno się spędzić z najbliższymi, nawet jeżeli na meblach miałby być kurz, a na stole tylko kawa i nieudana babka. To najważniejszy powód, dla którego ucieczka do Zakopanego jest pomysłem wartym rozważenia. W górskim apartamencie nikt nie będzie od Ciebie oczekiwać sprzątania i gotowania.

Możesz zrealizować swoje marzenie o Wielkanocy z owocową herbatą oraz małym słodkim co nieco w dłoni, w otoczeniu najbliższych Ci osób. Będziesz mógł się wyspać, pójść na wiosenny spacer, może nawet zdobyć kolejny szczyt z tymi, których kochasz, z którymi zawsze chciałeś w pełni spędzić te świąteczne dni.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH... ODPOCZĄŁEŚ?

Nawet nie zauważyłeś, że minęły. W ferworze obowiązków zapomniałeś, że w tym roku obiecałeś sobie “w te święta odpocznę”. :) Może warto spróbować raz jeszcze – tym razem na pewno odpocznę, zregeneruję siły, oderwę się od codzienności, zadbam o psychiczny komfort swój i swoich bliskich! Nie możesz zawieść siebie i rodziny. :)
W domu zawsze jest coś do zrobienia, przygotowania, wziąż ktoś czegoś od nas oczekuje, o coś nas prosi. Znasz to? A przecież Wielkanoc to szybko minie, bo to tylko wydłużony o jeden dzień weekend. Nie warto więc spędzać go na niekończących przygotowaniach i oczekiwaniach. To czas Twój i Twoich najbliższych, który możecie spędzić inaczej niż w ubiegłych latach.

Zaczerpnąć świeżego powietrza, podziwiać uroki górskiego krajobrazu, wybrać się na długi spacer Doliną Chochołowską, poczuć wolność, stając na szczycie Giewontu lub Kasprowego Wierchu. Nie pędź za wielkanocnym zającem, spokojnie rozkoszuj się czasem spędzonym w gronie najbliższych na łonie natury, w zakopiańskim klimacie. 

WIELKANOC Z GÓRALSKIM AKCENTEM

Już kilka razy myślałeś o tym, żeby wyjechać z domu na święta, ale zawsze rezygnowałeś, bo taki wyjazd był dla Ciebie ominięciem świątecznych tradycji? Wyjazd do Zakopanego nie musi oznaczać rezygnacji z tej tradycji. Górale zatroszczą się o Wasze podniebienia, podczas gdy Wy będziecie korzystać z zakopiańskich uroków. Pyszne śniadanie wielkanocne zjecie od 11.00 (zdążycie się wyspać ;) ) m.in. w Małej Szwajcarii. Kucharz poczęstuje Was tu m.in. żurkiem z białą kiełbasą i jajkiem.

W Sobotę Wielkanocną możecie udać się ze święconką do jednego z zakopiańskich kościołów, a także wziąć udział w Triduum Paschalnym, co może być dla Was nowym, ciekawym przeżyciem. Wielkanocny Poniedziałek niech z kolei będzie dla Was wreszcie „lany”. Wody nie zabraknie dla nikogo na jednych z tatrzańskich basenów. :) Termy w Zakopanem i okolicy stanowią doskonałe miejsce na poniedziałkowe mokre harce.
To jak, w tym roku dotrzymasz postanowień i poświętujesz 😊? 

Czekamy na Ciebie w Rent like home, o tutaj >>> SPRAWDŹ OFERTĘ APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij