Warszawa śladami lokalsa

Warszawa śladami lokalsa

Zbliża się termin upragnionego krótkiego urlopu, a Twoim marzeniem jest poznanie stolicy z perspektywy lokalsa i ominięcie zatłoczonych chodników Krakowskiego Przedmieścia? A może do tej pory przed podróżą do Warszawy powstrzymywał Cię jej gwar i przeświadczenie o wiecznym pośpiechu? Pokażemy Wam dzisiaj, gdzie chodzić, co zwiedzić, gdzie posłuchać muzyki i poobcować ze sztuką z dala od tabunu turystów (i turystycznych cen!). :)

MUZEUM KARYKATURY IM. ERYKA LIPIŃSKIEGO

W sercu Starego Miasta, przy wąskiej ulicy Koziej, pod numerem 11 skrywa się magiczne miejsce, jakim jest Muzeum Karykatury. Nazwa może być myląca, ponieważ wewnątrz znajdziecie wystawy grafik o satyrycznym zabarwieniu, często odnoszące się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej, ale także te zupełnie oderwane od tematów państwowych, a dotyczące ludzkiej codzienności. Muzeum zaprasza Was na darmowe zwiedzanie w każdy wtorek. W pozostałe dni tygodnia bilet kosztuje zaledwie 7 złotych. Co ciekawe  prace z zasobów Muzeum spotkać możecie także “na mieście”, na przykład w gablotach wystawowych przy schodach ruchomych przy trasie WZ.

GALERIA FOKSAL

Już od ponad 40 lat w oficynie Pałacu Zamoyskich przy ulicy Foksal 1/4 znajduje się zajmująca kilka pomieszczeń galeria, której działalność skupia się na odnajdywaniu i pokazywaniu twórczości artystów awangardowych, niekonwencjonalnych, a co najważniejsze  niekomercyjnych. Prezentowane tu wystawy zmieniają się cyklicznie. Obecnie spotkacie tam prace warszawskiej artystki Marty Szulc, która w swoich dziełach łączy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne techniki artystyczne. W jej kolekcji znaleźć możecie na przykład miedzioryty (wow!), ale także grafiki komputerowe. Miejsce to polecamy szczególnie osobom zainteresowanym sztuką współczesną, szukającym niezwykłych wrażeń estetycznych, a także tym, którzy poszukują odpowiedzi na pytania o sens istnienia i istotę człowieczeństwa. Galeria czynna jest popołudniami, a wejście jest zupełnie bezpłatne. Wstąpić możecie więc do niej choćby na parę minut, w przerwie między kawą a obiadem. :)

TEATR ROZMAITOŚCI (TR) I KAWAŁYK SZTUKI

Przy ul. Marszałkowskiej 8, tuż obok placu Unii Lubelskiej znajdziecie dwa cudowne miejsca – i to w jednym budynku! 
Teatr Rozmaitości przywita Was niesamowitą atmosferą. Jako że jest on tworzony przez kreatywnych ludzi dla... kreatywnych ludzi, z pewnością nie zaznacie tu nudy. :) W skład obsady aktorskiej wchodzą między innymi znani i lubiani: Grzegorz Jarzyna, Maria Maj, Cezary Kosiński, Magdalena Kuta i Agnieszka Żulewska. W repertuarze znajdziecie zarówno interpretacje znanych powieści, jak i sztuki autorskie,a także różnego rodzaju koncerty, czy odbywające się w trakcie przedstawień warsztaty dla najmłodszych, które umożliwią rodzicom teatralną randkę. :) Ceny biletów wahają się od 20 do 100 złotych, ale zawsze warto polować na przedspektaklowe wejściówki. :) Polecamy sztukę pt. “Dwa miecze”, reżyserii Grzegorza Jarzyny. To jego pierwsza produkcja zrealizowana w Chinach, która ostatnio miała także premierę w Polsce. Sztuka oparta jest na chińskim micie opowiadającym o cenie, jaką trzeba zapłacić za prawdę i o ofiarach, jakie należy ponieść w walce o sprawiedliwość. 

Kawałyk Sztuki jest kawiarnią znajdującą się w siedzibie Teatru Rozmaitości. Fantastyczny retro wystrój został dopełniony szarością ścian i zawieszonymi na nich… obrazami na sprzedaż. Przychodząc do tego miejsca, możecie obcować ze sztuką przy aromacie pysznej kawy i słodkich ciastek, a przy okazji – możecie również sprawić sobie prezent i udekorować własne mieszkanie jednym z dzieł prezentowanych w tym miejscu. :)

MUZEUM AZJI I PACYFIKU

Na warszawskim Powiślu, przy ul.Solec, znajdziecie niepozornie wyglądające, niewielkie muzeum. Wystawą stałą w Muzeum Azji i Pacyfiku jest “Strefa dźwięków”, na której zobaczycie około 120 instrumentów z różnych krajów azjatyckich, których kontekst kulturowy zostanie Wam pokazany za pomocą ciekawych multimedialnych rozwiązań (wstęp bezpłatny). Zimą w Muzeum odbywa się także otwarty cykl spotkań o nazwie “Zimowy klub zielonej herbaty”, poświęcony chińskiej i japońskiej sztuce parzenia herbaty (wstęp bezpłatny). Dodatkowo, w ramach “fizycznego” poznawania świata Azji, Muzeum prowadzi również warsztaty sztuk walki. Szczególnie polecamy Wam chińskie energetyzujące ćwiczenia Qigong (pierwsze zajęcia bezpłatne). Brzmi ciekawie? Zajrzyjcie na stronę Muzeum i sprawdźcie aktualne wydarzenia, o tutaj. :)

NIEBO

Klub Niebo schowany jest w podwórku ulicy Nowy Świat 21. Właściciele, jeszcze przed jego otwarciem, zapowiadali, że chcą stworzyć przestrzeń, która połączy imprezowy klub, halę koncertową i galerię sztuki. Awangardowy wystrój pozwoli Wam poczuć klimat rajskiego ogrodu, a kolorowe ściany i dziesiątki kwiatów pomogą podtrzymać nietuzinkową atmosferę. Za dnia uraczycie swoje podniebienia niebiańskim jedzeniem – tu szczególnie polecamy sałatkę Nahele, w której skład wchodzi polędwica wołowa, awokado, marynowana cebula, imbir i niebanalny sos chimichurri. Wieczorami z kolei zdarzyć się może, że traficie na wernisaż debiutującego artysty, spektakl amatorskiej grupy teatralnej, mini koncert warszawskiej kapeli, albo wielki występ światowej gwiazdy

Przekonały Was nasze warszawskie miejscówki? W takim razie śmiało ruszajcie na podbój stolicy, a my czekamy na Was w naszych apartamentach, o tutaj :)

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij