Muzea w Zakopanem

Muzea w Zakopanem

Wybieracie się w marcu do Zakopanego z całą rodziną? Warto przyjrzeć się bliżej ofercie Muzeum Tatrzańskiego, które wiosną zdecydowanie nie próżnuje! Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić!

Wystawa Hasior+

Wystawa poświęcona Władysławowi Hasiorowi będzie otwarta dla zwiedzających do 31 maja. Hasior był malarzem, rzeźbiarzem i scenografem. Dziś zalicza się go do grona najwybitniejszych polskich artystów, dlatego warto zapoznać się szerzej z jego sztuką. W twórczości artysty wyraźnie widać zainteresowanie polskością i mitologią, ale też przebija się z niej ironia i autentyzm. Wokół tych haseł skupia się też sama wystawa, którą można oglądać w Galerii Władysława Hasiora przy ulicy Jagiellońskiej 18b. Niedawno została ona poszerzona między innymi o asamblaże twórcy. To oznacza, że obecnie odwiedzający obiekt mogą oglądać elementy, które są bardzo rzadko wystawiane w stałej części.

Ferie w Muzeum – atrakcje dla najmłodszych

Poznaj podhalańskie dekoracje

Wiecie, czym są szarotki, rozety albo dziewięćsiły? Jeśli nie, to nic straconego! O podhalańskich dekoracjach chętnie opowiedzą Wam pracownicy Muzeum Tatrzańskiego. Dzięki nim dowiecie się między innymi, jak dane elementy wykorzystuje się w góralskich strojach oraz architekturze. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik będzie mógł wykonać własną zakładkę. Warsztaty trwają 60 minut, więc rodzice w tym czasie mogą spokojnie wybrać się do kawiarni!

Wybierzcie się na podwieczorek z historią!

Nikt nie potrafi opowiadać o śniegu tak pięknie, jak górale! Jeśli chcecie przekonać się o tym osobiście, koniecznie wpadnijcie do Gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego. Tam poznacie wiele ciekawostek o różnych odmianach śniegu oraz będziecie mogli napić się przepysznej herbaty.

Warsztaty rodzinne: obrazy na szkle

Góralska kultura jest ściśle związana z malowaniem na szkle. Podhale słynie z wykorzystywania kolorów i tworzenia bardzo ciekawych kompozycji, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej i poznać sztukę zakopiańską u źródeł. Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wykonać własny malunek na szkle, który będzie niepowtarzalną pamiątką z wizyty w Zakopanem.

Oprowadzanie w cenie biletu

Nie byliście jeszcze nigdy w Muzeum Tatrzańskim? Zachęcamy Was do wybrania się tam właśnie w okresie ferii! Muzeum przygotowało specjalną ofertę dla zwiedzających. W dniu 26 lutego oprowadzanie jest w cenie biletu, więc warto skorzystać z okazji i dowiedzieć się więcej.

Nie zapomnijcie też zarezerwować noclegu na ferie! Jeśli szukacie wygodnych pokojów dla całej rodziny, koniecznie sprawdźcie nasze apartamenty!

wyślij zapytanie

* pola wymagane

Dla gości
+48 22 250 87 94

Dla właścicieli zainteresowanych wynajmem
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij