Wielkanoc w Zakopanem!

Wielkanoc w Zakopanem!

Planujesz spędzić Wielkanoc w Zakopanem? To ostatni moment na rezerwację apartamentów! Polska stolica Tatr ma wiele do zaoferowania podczas Świąt Wielkanocnych, dlatego turyści tłumnie przyjeżdżają na południe Polski. Nie zwlekaj z wynajęciem pokoju – już niedługo może ich nie być. Zachęcamy też do zapoznania się z atrakcjami, które będą na ciebie czekały w Zakopanem!

 

Wielkanocne Zwyki – poczuj klimat świąt!

W Kościelisku obok Zakopanego co roku organizowane są tzw. Wielkanocne Zwyki. To tradycyjny kiermasz wielkanocny, podczas którego można między innymi wyroby rękodzielnicze, związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Piękne, unikatowe wyroby nawiązują zarówno do tradycji chrześcijańskiej, jak i podhalańskiej. Jeśli lubicie rękodzielnicze pamiątki, to zdecydowanie warto zajrzeć do Kościeliska! Jest ono oddalone zaledwie 5 kilometrów od Zakopanego, dlatego na targ spokojnie można wybrać się pieszo. Inne atrakcje, z których możecie skorzystać podczas Wielkanocnych Zwyk, to między innymi warsztaty ozdób wielkanocnych oraz gminny konkurs na koszyczek wielkanocny. Nawet jeśli nie zamierzacie brać udziału w konkursie, to warto wybrać się do Kościeliska, by podejrzeć rywalizację. Będzie na co popatrzeć!

Zawody o Wielkanocne Jajo

22 kwietnia, czyli w Lany Poniedziałek, możesz wziąć udział w Zawodach o Wielkanocne Jajo. To bardzo ciekawe i zabawne wydarzenie. Zawody rozpoczynają się zwykle od prezentacji wszystkich zawodników. Każda osoba, która bierze udział w rywalizacji, musi być ubrana w tradycyjny strój góralski. Za warunki konieczne do podjęcia uczestnictwa uznaje się między innymi: drewniane narty, kijki, buty narciarskie. Zawody odbywają się w dwóch kategoriach. Najpierw ocenia się jazdę stylową (tu liczy się zwłaszcza elegancja oraz jazda na nartach telemarkiem). Później zawodnicy rywalizują w slalomie równoległym, gdzie najważniejsza jest szybkość jazdy. Całość odbywa się w bardzo wesołej atmosferze. Po zakończeniu konkurencji zwycięzcy otrzymują przepiękne, zdobione, wielkanocne jaja, a wszyscy mogą wspólnie świętować i korzystać z tradycji Lanego Poniedziałku.

Skosztuj lokalnej kuchni

Warto wiedzieć, że wiele restauracji i karczm w Zakopanem funkcjonuje normalnie podczas Wielkanocy. Dzięki temu w niedzielę możesz skosztować tradycyjnego żurku z białą kiełbasą. W wielu miejscach dostaniesz też inne dania wielkanocne, a więc na przykład smaczne baby, sałatki jarzynowe, faszerowane jajka oraz słodkości, na przykład serniki i keksy. Warto jednak rezerwować miejsca w restauracjach z dużym wyprzedzeniem, ponieważ gdy wszyscy turyści ruszą na obiad, możesz mieć problem ze znalezieniem stolika dla kilku osób.

Wielkanoc w Zakopanem 2019!

Tegoroczne Święta Wielkanocne przypadają na 21 i 22 kwietnia. Polecamy wziąć urlop nieco wcześniej, by nacieszyć się klimatem świąt oraz pięknymi, górskimi krajobrazami. Święta w Zakopanem pozwolą ci porządnie wypocząć i nacieszyć się góralskimi tradycjami. Nie zapomnij zarezerwować też apartamentu – sprawdź całą naszą ofertę na stronie internetowej!

 

Send a query

* obligatory field

For guests
+48 22 250 87 94

For owners interested in renting
+48 22 250 87 94
info@rentlikehome.com

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close